TECHNOLOGIA

Bieżnikujemy opony w technologi "na zimno."

Metoda "na zimno" jest bardziej zaawansowaną i lepszą technologią niż metoda „na gorąco”, ponieważ „karkas” czyli baza opony nie jest przegrzewana i nie ulega osłabieniu. Metoda ta polega na nakładaniu w całości, gotowego bieżnika na uprzednio przygotowaną bazę opony zużytej przy pomocy specjalnego kauczuku.

Opony nadające się do bieżnikowania są selekcjonowane, a konkretne spełniające rygorystyczne wymogi egzemplarze kierowane są do procesu produkcyjnego. Na początku opony są dokładnie czyszczone, wyrównywana jest ich powierzchnia, tak by nowa warstwa mieszanki jak najlepiej mogła się połączyć z karkasem i stworzyć jednolitą całość. Wyrównywaniem powierzchni opon zajmują się maszyny szorstkarki, jeśli jednak maszyna przeoczy jakieś uszkodzenie bądź nie będzie potrafiła go zlikwidować do akcji wkracza pracownik zakładu wyrównując powierzchnię opony ręcznie. Na tym etapie eliminowane są jeszcze opony, w których znaleziono ukryte i niewidoczne podczas pierwszej kontroli wady. Również ręcznie robione są specjalne „wyprawki”, które pozwalają załatać ewentualne ubytki gumy. Dopiero tak przygotowane opony są pokrywane nową warstwą mieszanki gumowej.

W ostatniej fazie opona wędruje do autoklawu, gdzie w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem bieżnik tworzy wraz z karkasem jedną litą całość opony. Jak widać opona bieżnikowana w tej technologii jest jedną litą całością, a nie oponą z „przyklejonym” bieżnikiem.

Naszym wielkim atutem jest to, iż zarówno pasy bieżnika jak i mieszanki gumowe do ich produkcji tworzymy sami od podstaw, według ściśle strzeżonej receptury i technologii. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasze produkty mają wysoką jakość! Wpływa to również na fakt niższego kosztu produkcji, a więc nasze ceny są niezwykle konkurencyjne!

Posiadamy maszyny amerykańskiej firmy BANDAG, jest to najbardziej na świecie renomowany system bieżnikowania opon!


Aktualny PageRank strony tra.natop.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO

 
     
   
 
licznik odwiedzin - 2470705        TRA Zakład Regeneracji Opon | mapa strony | © 2009-2011 Utworzono w systemie darmowe strony TopCMS